Wąż zbożowy pełzał po trawniku pod blokiem w Gorzowie Wielkopolskim

Polska
Wąż zbożowy pełzał po trawniku pod blokiem w Gorzowie Wielkopolskim
Lubuska Policja
Wąż zbożowy uciekł prawdopodobnie z terrarium

Gorzowscy policjanci złapali na osiedlu Europejskim półtorametrowego węża zbożowego. Prawdopodobnie gad uciekł z terrarium swojego właściciela. Funkcjonariusze znaleźli go, kiedy pełzał po trawniku przed jednym z bloków - poinformował w środę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

- Ten gatunek węży nie jest jadowity, jednak nie wszyscy o tym wiedzą. Z uwagi na dość duże rozmiary, mógł mocno przestraszyć napotkanie na swej drodze osoby. Gad trafił w bezpieczne miejsce – powiedział Maludy.

 

W poniedziałek sygnał o sporym wężu, który właśnie wypełzł z klatki schodowej, policjanci otrzymali od jednej z mieszkanek osiedla. Na miejsce udał się patrol.

 

Policjanci szybko namierzyli „uciekiniera”. Wąż pełzał wzdłuż bloku, w miejscu gdzie bawiły się dzieci. Funkcjonariusze złapali go i włożyli do worka, a następnie przekazali weterynarzowi.

 

 

- Na razie nie wiadomo, kto jest właścicielem węża. Na pochwałę zasługuje reakcja kobiety, która nas wezwała. Na początku nie było przecież wiadomo z jakim zagrożeniem mamy do czynienia. Na szczęście w tym przypadku wąż okazał się niegroźny dla ludzi – dodał Maludy.

 

Węże zbożowe są popularne wśród miłośników gadów i trzymane w terrariach. Ich długość dochodzi do 1,8 m. Można je kupić w sklepach zoologicznych w różnych odmianach kolorystycznych.

 

W naturalnych warunkach węże te występują w południowo-wschodniej części Ameryki Północnej. Żywią się głównie gryzoniami. 

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie