Nitras pozwał Gróbarczyka w trybie wyborczym. Jest odpowiedź ministra

Polska
Nitras pozwał Gróbarczyka w trybie wyborczym. Jest odpowiedź ministra
Polsat News

Wniosek w trybie wyborczym przeciwko Markowi Gróbarczykowi skierował w środę do sądu poseł PO Sławomir Nitras. Według niego, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zarzucił politykom PO, że zlikwidowali Stocznię Szczecińską. - Poseł Nitras nigdy nie wymaże ze swojego życiorysu tej hańby, którą była likwidacja Stoczni Szczecińskiej - oświadczył minister Gróbarczyk.

- Przypomnę tylko, że to właśnie poseł Nitras był sprawozdawcą tzw. ustawy kompensacyjnej, która de facto doprowadził do likwidacji tej stoczni - powiedział Gróbarczyk. Szef ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej dodał, że sam Nitras na posiedzeniu Sejmu 5 grudnia 2008 r. mówił o "likwidacji stoczni".

 

"Myśmy po prostu przecięli ten żenujący spektakl"

 

- Pan minister Gróbarczyk kłamie i myślę, że ostatnie dni kampanii wyborczej to jest dobry moment do tego, żeby udowodnić mu kłamstwo – mówił wcześniej dziennikarzom Nitras, poseł PO i lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu szczecińskim.

 

Nitras mówił, że na poniedziałkowej konferencji prasowej kandydatów KO, w której udział wziął szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, oddano cześć robotnikom, stoczniowcom, którzy ginęli w roku 1970 przed pamiątkową tablicą przy bramie Stoczni Szczecińskiej, a potem politycy KO zwrócili uwagę na "opóźnienia w każdym właściwie projekcie Gróbarczyka".

 

Następnie - powiedział Nitras - Gróbarczyk oskarżył polityków PO o to, że zlikwidowali Stocznię Szczecińską. - To jest kłamstwo - oświadczył Nitras.

 

- Stocznia Szczecińska upadła w roku 2002 i później rządy SLD i PiS utrzymywały ją tylko na kroplówce państwowej, kiedy ona była ani nie rentowna, ani nigdy nie osiągnęła zdolności do tego, żeby samodzielnie funkcjonować. Myśmy po prostu przecięli ten żenujący spektakl i dali szansę prywatnym firmom, z którymi dzisiaj oni walczą w stoczni – powiedział Nitras.

 

Rozprawa w trybie wyborczym

 

Poinformował, że w środę skierował do sądu w trybie wyborczym wniosek przeciwko Gróbarczykowi za - jak mówił - "te kłamstwa, które opowiadał w towarzystwie jednego z posłów PiS". - Ponieważ pan Gróbarczyk ma jakąś zdolność honorową, jest ministrem, to przeciwko niemu kieruję pozew - dodał Nitras.

 

Polityk powiedział, że w sprawie zgodził się zeznawać minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, "który dokładnie wie, jaka była polityka rządu Jarosława Kaczyńskiego w kwestii m.in. stoczni w Szczecinie i Gdańsku. Chodzi o Rafała Wiecheckiego, ministra w latach 2006-2007.

 

Rozprawa w trybie wyborczym zaplanowana została w szczecińskim Sądzie Okręgowym na czwartek na godz. 9.30.

 

Marek Gróbarczyk jest liderem listy PiS w okręgu szczecińskim. Sławomir Nitras otwiera listę listy KO w tym samym okręgu.

las/pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie