Karambol z udziałem radiowozu. Rannych dwóch policjantów

Moto
Karambol z udziałem radiowozu. Rannych dwóch policjantów
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News
Droga krajowa nr 92 po wypadku jest zablokowana

Po karambolu z udziałem pięciu samochodów, w tym radiowozu policji jest zablokowana droga krajowa nr 92 w pobliżu Wilkowa koło Świebodzina (woj. lubuskie). W wypadku zostali ranni dwaj policjanci. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Do wypadku doszło we wtorek krótko po godz. 13 w pobliżu Wilkowa, na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Świebodzina. Nie ma tam możliwości zorganizowania objazdu. Miejsce wypadku można jedynie objechać płatną autostradą A2.

 

Jak przekazał Ruciński, z wstępnych ustaleń wynika, że jeden z samochodów zatrzymał się na skrzyżowaniu, by skręcić do Świebodzina. Jadący za nim kierowca nie zdołał wyhamować i ratował się ucieczką na przeciwny pas. Tam uderzył w bok jadącego nim radiowozu. Policyjne auto wpadło jeszcze na dwa inne samochody.

 

Zablokowana droga krajowa nr 92

 

- Obrażenia jakich doznali policjanci jadący radiowozem - jak wynika z pierwszych informacji - na szczęście nie są groźne dla życia. Pogotowie zabrało ich do szpitala. Pozostali uczestnicy karambolu wyszli z niego bez szwanku – powiedział Ruciński.

 

Dodał, że na miejscu wypadku trwają oględziny mające na celu ustalenie jego dokładnych okoliczności, a droga krajowa nr 92 może być jeszcze zablokowana przez około godzinę.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie