Senyszyn: pewne są śmierć, podatki i powrót SLD do Sejmu

Polska
Senyszyn: pewne są śmierć, podatki i powrót SLD do Sejmu
Polsat News

- Do tej pory pewne były śmierć i podatki. Teraz pewne są śmierć, podatki i powrót SLD do Sejmu - mówiła w "Wydarzeniach i Opiniach" prof. Joanna Senyszyn, "jedynka" SLD w okręgu gdyńskim. Dodała, że SLD jest "czerwonym, a nie czarnym koniem".

- Będzie dwucyfrowy wynik, w prawyborach bło 13 proc., to jest taka liczba, dla mnie szczęśliwa, 13-ego brałam ponad 40 lat temu ślub - mówiła Senyszyn. 

 

- Myślę, że Grzegorz Schetyna i PSL będą żałować, że zerwali Koalicję Europejską - dodawała ekonomistka. - To był ciekawy projekt, który dawał szansę na sukces opozycji - mówiła.

 

- Jesteśmy Schetynie wdzięczni, bo jest ojcem chrzestnym naszego ugrupowania, teraz wyborcy nie muszą się zastanawiać na które lewicowe ugrupowanie zagłosować - dodawała.

 

- W programie SLD, a szerzej Lewicy, jest świeckie państwo, którego nie oferuje nikt inny. 64 proc. Polaków chce świeckiego państwa - mówiła Senyszyn, dodając - w Platformie Obywatelskiej jest kilka polityczek, które by tego chciały, ale oddały to w zamian za miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej, która świeckiego państwa nie chce.

 

  

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

bas/jm/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie