Debata wyborcza: Kasprzak, Kowalczyk, Rozenek, Stępień, Winnicki. [TRANSMISJA]

Polska
Debata wyborcza: Kasprzak, Kowalczyk, Rozenek, Stępień, Winnicki. [TRANSMISJA]
Polsat News

W debacie wyborczej "Polska Wybiera - Wybory Parlamentarne 2019" na pytania związane z klimatem odpowiadali: Miłosława Stępień (Koalicja Obywatelska), Mieczysław Kasprzak (Koalicja Polska), Andrzej Rozenek (Lewica), Robert Winnicki (Konfederacja Wolność i Niepodległość) oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Program poprowadził Piotr Witwicki.

 

Debata składała się z pięciu rund. W każdej z nich uczestnicy odpowiadali na pytanie prowadzącego. Po zakończeniu tury odpowiedzi każdy mógł odnieść się do nich w formie krótkiej riposty. Na swoją odpowiedź każdy z gości debaty miał minutę, na ripostę - dwadzieścia sekund.

 

Dyskusję rozpoczęła kwestia smogu. Piotr Witwicki zapytał, jak partie polityczne chcą walczyć z zanieczyszczeniem powietrza?

 

  

 

Czy na czarne paliwo mamy czarne scenariusze? - tak brzmiało kolejne pytanie. Przedstawiciele pięciu komitetów wyborczych dyskutowali nad przyszłością węgla w Polsce.

 

  

 

Prowadzący debatę Piotr Witwicki zapytał również o skuteczne zapobieganie kryzysom wodnym.

 

  

 

Czwartym tematem w debacie była przyszłość energii atomowej w Polsce.

 

  

 

Działania polityków dla środowiska w życiu codziennym - to pytanie poruszyło piąty, ostatni, wątek.

 

  

 

Uczestnicy debaty siedzieli według kolejności list wylosowanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Na pierwsze pytanie odpowiadał, jako pierwszy, przedstawiciel komitetu z listy numer 1. Na pytanie drugiej tury - jako pierwszy odpowiadał przedstawiciel listy numer 2.

bas/hlk/ac/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie