Zaginięcia grzybiarzy. Ciała seniorów odnaleziono po kilku dniach

Polska

Ciało 72-letniej kobiety w lesie niedaleko Łazisk (woj. opolskie) służby odnalazły w sobotę. W niedzielę niedaleko miejscowości Piecki (woj. kujawsko-pomorskie) znaleziono zwłoki 72-letniego grzybiarza. Poszukiwania seniorów trwały kilka dni. Policja przestrzega przed wyprawami do lasu bez odpowiedniego przygotowania.

72-letnia kobieta wybrała się z synem na grzyby 3 października, w czwartek po południu. Nie miała przy sobie telefonu komórkowego. Kiedy nie dotarła w umówione miejsce, mężczyzna zaczął szukać jej na własną rękę. Wieczorem zawiadomił policję.


Kobiety szukali policjanci i strażacy. Wykorzystano radiowozy, kamery termowizyjne i psy.


Ciało 72-latki odnaleziono w sobotę wieczorem w pobliżu Łazisk w gminie Jemielnica.

 

Telefon zamilkł

 

W środę 2 października rano 72-letni bydgoszczanin pojechał na grzyby w okolice Nowej Wsi Wielkiej. Następnego dnia policjanci odnaleźli jego samochód. Udało się z nim także porozmawiać przez telefon, ale mężczyzna nie potrafił wskazać, w którym miejscu się znajduje. Następnie telefon zamilkł.


Mężczyzny szukali policjanci, strażacy oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gościeradz z psem.


Ciało 72-latka odnaleziono w niedzielę po południu w pobliżu miejscowości Piecki.

 

Policja apeluje


Trzy dni spędził w lesie także 76-letni mężczyzna, którego udało się odnaleźć w lesie w gminie Leoncin (woj. mazowieckie). Grzybiarz trafił do szpitala.


"Doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że nie każdy kto idzie do lasu, potrafi sprawnie się po nim poruszać. W ubiegłych sezonach otrzymywaliśmy zgłoszenia, z których wynikało, że ktoś zgubił się w lesie. Wtedy służby ratunkowe wyruszają z pomocą i poszukują zaginionych" - alarmuje policja i przypomina zasady, którymi warto się kierować wybierając się na grzybobranie.

prz/bas/ nto.pl, tygodnikbydgoski.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie