W Koszalinie zdewastowano Dom Samotnej Matki. Codziennie zgłaszają się darczyńcy

Polska

Nie musieli czekać na pomoc, darczyńcy codziennie się zgłaszają. Tydzień temu wandale zdemolowali Dom Samotnej Matki w Koszalinie. Straty to ok. 250 tys. złotych. Nie ma dnia, by ktoś nie dzwonił ze wsparciem.

W nocy z 29 na 30 września złodzieje zdemolowali Dom Samotnej Matki w Koszalinie, w którym za kilka tygodni miało zamieszkać osiemnaście samotnych kobiet, spodziewających się dziecka. Wandale zdemontowali baterie łazienkowe, przez co woda zalała budynek.

 

Fala pomocy

 

Pomoc dla Domu Samotnej Matki w Koszalinie dociera z wielu stron. Zgłaszają się firmy i osoby prywatne. - Od rzeczy materialnej po finansową - w postaci osuszaczy do pomieszczeń, czy armatury łazienkowej - powiedział Polsat News ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

 

Pomoc  zaoferowała firma, która zajmuje się produkcją wyposażenia łazienek. Komplet nowych baterii już dotarł do Domu Samotnej Matki. Zastąpią te zniszczone przez wandali.

 

- Skala tego, co się stało, była niewyobrażalna jak dla nas, dlatego podjęliśmy decyzję od razu, żeby przekazać baterie naszej produkcji – powiedziała Krystyna Klimowicz, dyrektor finansowy firmy Invena S.A.

 

Dobrzy ludzie zareagowali także w internecie. Na jednym z portali zebrano już ponad 10 tys. złotych.

 

Woda zalała pomieszczenia

 

- Ta kradzież poniosła konsekwencje nie w tym braku baterii, które zostały ukradzione, tylko w zalaniu pomieszczeń. To stwarza nam teraz problem w wysuszeniu - wyjaśnił Roman Dziarek, kierownik budowy Domu Samotnej Matki w Koszalinie

 

Wszystko dlatego, że woda z ukradzionych baterii rozlała się po całym budynku. Najgorsza sytuacja jest na parterze, gdzie się gromadziła.

 

- Wypompowanie wody, to był ten pierwszy etap. Aktualnie jesteśmy na poziomie osuszania i wietrzenia poszczególnych pomieszczeń – poinformował Romuald Wanowicz  z firmy Inchem, generalny wykonawca remontu Domu Samotnej Matki w Koszalinie.  

 

Przed ekipą remontową jeszcze skuwanie tynków ze stropów i ścian oraz montaż nowych urządzeń, jednak fala pomocy, jaka dociera do Domu Samotnej Matki jest większa, niż dewastacja.

pgo/hlk/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze