Seryjny morderca przyznał się do 93 zabójstw. Tworzy portrety swoich ofiar

Świat
Seryjny morderca przyznał się do 93 zabójstw. Tworzy portrety swoich ofiar
FBI

Samuel Little został skazany na potrójne dożywocie za zabójstwo trzech osób. Mężczyzna po kilku latach spędzonych w więzieniu postanowił przyznać się do... 90 innych zabójstw. FBI i policji udało się właśnie potwierdzić powiązanie skazanego z 50 przypadkami niewyjaśnionych śmierci. Tym samym 79-latek jest największym znanym seryjnym mordercą w historii USA.

W 2012 r. Samuel Little został aresztowany w schronisku dla bezdomnych w Kentucky. Śledczy chcieli postawić mu zarzuty związane z posiadaniem lub rozprowadzaniem narkotyków. Okazało się jednak, że próbki DNA pobrane od mężczyzny pokrywały się ze śladami znalezionymi w trzech różnych miejscach zbrodni. Ostatecznie Little'mu przypisano popełnienie trzech zabójstw w latach 1987-89. Sąd w 2014 r. zadecydował o skazaniu mężczyzny na karę potrójnego dożywocia bez możliwości przedterminowego zwolnienia.

 

"W maju 2018 r. Strażnikom Teksasu i FBI udało się pozyskać szczegółowe informacje na temat dodatkowych morderstw popełnionych przez Little na terenie Stanów Zjednoczonych.  Skazany z własnej woli udostępnił te informacje" - poinformowano w niedzielę na stronie Federalnego Biura Śledczego.

 

 

"Był przekonany, że nikt go nie rozliczy"

 

79-latek przyznał się do uduszenia 93 osób między rokiem 1970 a 2005. FBI wskazuje, że ciał części ofiar nigdy nie odnaleziono, a w wielu przypadkach jako przyczyny śmierci były wskazywane m.in. przedawkowanie narkotyków lub nieszczęśliwy wypadek.

 

Do tej pory FBI udało się potwierdzić powiązanie mężczyzny z 50 przypadkami niewyjaśnionych śmierci, pozostałe 43 takie zdarzenia wymagają dodatkowej weryfikacji. Biuro Śledcze wciąż poszukuje kolejnych ciał lub osób, które mają dodatkowe informacje. Pomóc mają w tym portrety pamięciowe ofiar, które wykonał Samuel Little. Baza portretów jest wciąż aktualizowana.

 

"Przez lata Samuel Little był przekonany, że nikt nie rozliczy go z popełnionych zbrodni. Choć jest już w więzieniu, to FBI uważa, że każdej ofierze należy się sprawiedliwość" - poinformowała Christie Palazzolo, analityk z oddziału ścigania Programu Ścigania Brutalnych Przestępców z FBI.

bas/ml/ polsatnews.pl, Washington Post
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie