Schetyna zarekomenduje Siemoniaka na szefa klubu PO-KO

Polska
Schetyna zarekomenduje Siemoniaka na szefa klubu PO-KO
Polsat News

- Przed kolejnym posiedzeniem Sejmu zarekomenduję wiceszefa PO Tomasza Siemoniaka na przewodniczącego klubu parlamentarnego PO-KO - zapowiedział w poniedziałek szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Dotychczasowy przewodniczący klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska Sławomir Neumann poinformował w niedzielę, że składa rezygnację z pełnionej funkcji. Ma to związek z opublikowanym w piątek przez TVP Info nagraniem rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku.

 

Na nagraniu polityk w wulgarny sposób wypowiada się w niej na temat sytuacji w tym mieście; rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie.

 

Polityk jest także - według relacji TVP Info - niezadowolony z sytuacji w Tczewie. "Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem (...) Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p...by, naprawdę" - mówi.

Sejm wznawia ostatnie w tej kadencji posiedzenie we wtorek 15 października.

las/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie