Oszukiwali metodą "na policjanta". Trafili do aresztu

Polska
Oszukiwali metodą "na policjanta". Trafili do aresztu
KMP Zielona Góra

Do ośmiu lat więzienia grozi pięciu osobom, które usłyszały zarzuty dokonywania oszustw na szkodę starszych osób metodą "na policjanta". Trzy z nich zostały aresztowane – poinformowała w poniedziałek Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Stanisławska dodała, że zatrzymania w tej sprawie były efektem współpracy policji z Zielonej Góry, Zgorzelca i Legnicy.

 

- Podejrzani są wieku od 23 do 33 lat. Wśród nich jest jedna kobieta. To mieszkańcy woj. dolnośląskiego. Do aresztu trafiło trzech mężczyzn z tej grupy – powiedziała Stanisławska.

 

Nad dotarciem do oszustów podających się za policjantów w celu wyłudzenia pieniędzy od starszych mieszkańców Zielonej Góry funkcjonariusze z tego miasta pracowali od dłuższego czasu.

 

Na trop przestępców śledczy wpadli po kolejnym z "ataków". Ich ofiarą padł w ubiegłym tygodniu starszy mężczyzna z Zielonej Góry, który stracił ponad 40 tys. zł. W ciągu kolejnych dni zatrzymano pięć osób, które usłyszały w tej sprawie zarzuty.

 

- Dzięki pracy operacyjnej i nagraniom z miejskiego monitoringu w miniony czwartek na Dolnym Śląsku najpierw zostały zatrzymane dwie osoby. Dalsze ustalenia doprowadziły nas do kolejnych trzech. Dwie z nich zatrzymali policjanci ze Zgorzelca, a jedną funkcjonariusze z Legnicy – dodała Stanisławska.

 

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie