Prezes PiS w Polsat News o zmianie konstytucji. Niespodziewane słowa

Polska

Obecna konstytucja pewnie będzie obowiązywała w Polsce jeszcze długo, być może wiele lat; na większość konstytucyjną w tej chwili raczej nie ma szans - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News.

Prezes PiS został zapytany przez Dorotę Gawryluk, czy jego zdaniem "da się naprawić Polskę bez zmiany konstytucji". - Da się naprawić w ramach tej konstytucji - odpowiedział Kaczyński.

 

- Ta konstytucja pewnie będzie obowiązywała w Polsce jeszcze długo, być może wiele, wiele lat, bo na większość konstytucyjną w tej chwili raczej szans nie ma - podkreślił prezes PiS.

 

Jak wyjaśnił, "wystarczy zanalizować naszą ordynację wyborczą, żeby zobaczyć, jak musiałaby być wielka przewaga sił chcących zmienić konstytucję, żeby tę konstytucję można było zmienić".

 

- Nasi przeciwnicy nie chcą jej zmienić, wobec tego konstytucja pozostaje - powiedział Kaczyński. - W ramach tej konstytucji są co prawda pewne ograniczenia, ale jednak mimo wszystko bardzo dużo da się zrobić, pewne sprawy są tam po prostu nieregulowane, a ograniczeń nie można ominąć, ale można szukać takich rozwiązań, które są zgodne z konstytucją - zaznaczył prezes PiS. 

 

  

 

 

 

pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie