Grożąc nożem, dwa razy okradł ten sam salon gier. Grozi mu 12 lat więzenia

Polska
Grożąc nożem, dwa razy okradł ten sam salon gier. Grozi mu 12 lat więzenia
KWP Gdańsk

Gdańscy policjanci zatrzymali 19-latka, który – uzbrojony w nóż - dwukrotnie ograbił ten sam salon gier, za każdym razem kradnąc kilka tys. zł. Podczas jednego z napadów ranił pracownicę salonu. Wpadł po drugim rabunku. W poniedziałek sąd zdecydował o jego aresztowaniu.

O ujęciu 19-latka poinformował w poniedziałek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.

 

Wyjaśnił, że w nocy z piątku na sobotę zamaskowany mężczyzna wtargnął do salonu gier w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko i grożąc nożem pracownikowi zrabował kilka tysięcy złotych.

 

- Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje, przeprowadzili wiele rozmów z osobami mogącymi posiadać informacje o zdarzeniu – poinformował Chrzanowski.

 

W czasie jednego ze zdarzeń sprawca nie był zamaskowany

 

Dodał, że policjanci ustalili, iż na początku sierpnia br. w tym samym lokalu doszło do podobnego zdarzenia.

 

- Wówczas sprawca nie był zamaskowany. Również miał przy sobie nóż, którym ranił w rękę pracownicę salonu. Wtedy także jego łupem padło kilka tysięcy złotych – powiedział Chrzanowski.

 

Wyjaśnił, że dobra znajomość tzw. półświatka przestępczego bardzo szybko doprowadziła policjantów do sprawcy obu rozbojów. Funkcjonariuszom pomógł charakterystyczny wygląd bardzo szczupłego i wysokiego napastnika.

 

Sprawcy grozi 12 lat więzienia

 

Chrzanowski poinformował, że 19-latek został zatrzymany kilkanaście godzin po drugim napadzie. Postawiono mu zarzuty dokonania dwóch rozbojów. Za popełnienie takich przestępstw grozi do 12 lat więzienia.

 

Gdańska prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. W poniedziałek sąd podjął decyzję zgodną z oczekiwaniami prokuratorów.

 

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie