Były prezydent USA, Jimmy Carter, upadł w swoim domu

Świat
Były prezydent USA, Jimmy Carter, upadł w swoim domu
PAP/EPA/ERIK S. LESSER

Były prezydent USA Jimmy Carter, który skończył we wtorek 95 lat, miał w niedzielę groźny upadek w swoim domu w Plains, w stanie Georgia, ale jego rzeczniczka zapewniła, że obecnie "czuje się świetnie"..

Były prezydent jednak dotkliwie się potłukł. Konieczne było było założenie 14 szwów, w tym na łukach brwiowych.

 

- Powiedział, że czuje się świetnie i chce wszystkich poinformować, że wraz z panią Carter z niecierpliwością oczekuje na przybycie do Habitat for Humanity w Nashville, w stanie Tennessee - oświadczyła rzeczniczka byłego prezydenta Deanna Congileo.

 

Habitat for Humanity im. Jimmy'ego i Rosalynn Carter to realizowany obecnie z inicjatywy byłego prezydenta, projekt budowy domów mieszkalnych, kolejny już tego rodzaju.

 

Najdłużej żyjący były prezydent USA

 

Mimo niemiłej przygody, w niedzielę wieczorem Carter wraz z małżonką, 92-letnią obecnie Rosalynn, pojawił się na scenie Ryman Auditorium w Nashville na imprezie inaugurującej projekt. Miał podbite oko i bandaż na głowie.

 

Carter jest obecnie najdłużej żyjącym byłym prezydentem USA. W latach 1971 - 75 był gubernatorem Georgii. W 1975 r. został wybrany na prezydenta jako kandydat Partii Demokratycznej. Po jednej kadencji w Białym Domu został pokonany w 1980 r. przez republikanina Ronalda Reagana.

 

Po odejściu z polityki Carter zyskał międzynarodowe uznanie za swoją działalność humanitarną. W 2002 r. został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla.

 

W 2015 r. zdiagnozowano u niego raka jednak zdołał powrócić do zdrowia. W maju przeszedł operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Od tego czasu ma pewne problemy z chodzeniem, ale nadal regularnie uczy dzieci w tzw. szkółce niedzielnej.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie