Podhalańskie GOPR odnalazło zwłoki turysty na zboczu Sokolicy

Polska
Podhalańskie GOPR odnalazło zwłoki turysty na zboczu Sokolicy
Polsat News

- Na zboczu Sokolicy znaleziono zwłoki poszukiwanego turysty - poinformował w czwartek Paweł Konieczny, wiceprezes Grupy Podhalańskiej GOPR.

Wiceprezes podhalańskiego GOPR przekazał, że zwłoki poszukiwanego turysty obecnie są transportowane przez ratowników w bezpieczne miejsce przy zastosowaniu technik linowych.

 

Plecak mężczyzny został odnaleziony w czwartek na terenie Masywu Trzech Koron w okolicy szczytu Sokolica. Od tamtego momentu trwała akcja poszukiwawcza prowadzona przez Grupę Podhalańską GOPR. Ratownicy przeczesywali okoliczne żleby i zbocza Trzech Koron w rejonie doliny Dunajca.

 

 

Pracownik bacówki z ciężkimi poparzeniami

 

To niejedyna akcja ratunkowa podhalańskiego GOPR. W czwartek ratowali oni również pracownika bacówki, który najprawdopodobniej doznał ataku padaczki i wpadł do ogniska. Jest pod opieką medyczną. Jego stan określono jako bardzo poważny.

 

Ratownicy GOPR wspólnie z pogotowiem ratunkowym udzielili mu pomocy medycznej i przetransportowali na lądowisko, skąd mężczyznę przejął lecący z Krakowa śmigłowiec LPR. - Mamy nadzieję, że dzięki fachowej pomocy w szpitalu wkrótce znowu spotkamy go w górach - przekazał Konieczny.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie