Zabójstwo 24-latki. Podejrzany były konkubent matki kobiety

Polska
Zabójstwo 24-latki. Podejrzany były konkubent matki kobiety
jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Policja zatrzymała 40-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o zasztyletowanie 24-letniej kobiety w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna to były partner matki zamordowanej. Podejrzany sam poinformował o tym, że dokonał zbrodni i że zamierza popełnić samobójstwo. W środę sąd aresztował go na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Oficer dyżurny jastrzębskiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Twierdził, że zdecydował się na taki krok, bo kogoś zabił.

 

Podejrzany zatrzymany w zaroślach


Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie w zaroślach odnaleźli mężczyznę. 40-latek przyznał się do zabicia kobiety i wskazał policjantom miejsce, w którym doszło do zbrodni.


Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego funkcjonariusze próbowali ratować kobietę udzielając jej pomocy przedmedycznej, jednak przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.


Policjanci zatrzymali 40-latka, a na miejscu zbrodni pod nadzorem prokuratora przez wiele godzin pracowali technicy i śledczy.

 

Miał pokłócić się z byłą partnerką


Podejrzany to były partner matki zamordowanej kobiety. Mężczyzna miał pokłócić się z byłą partnerką i zaatakować jej córkę, kiedy 24-latka wyszła na spacer z psem. Napastnik ugodził ją nożem w serce.

 

- Trudno mówić o motywie, doszukać się jakiegokolwiek logicznego wyjaśnienia. Z naszych ustaleń wynika, że podejrzany nigdy nie był w konflikcie z pokrzywdzoną, natomiast gdzieś w tle jest jakiś dawny konflikt, który miał z matką pokrzywdzonej, której był partnerem - powiedział zastępca prokuratora rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju Arkadiusz Kwapiński.

 

Jak dodał, mężczyzna kilka lat temu był karany za groźby kierowane pod adresem byłej partnerki, nie ma natomiast informacji, by kiedykolwiek był skonfliktowany z jej córką.


W środę sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

prz/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie