Nie żyje mężczyzna porażony prądem na budowie linii wysokiego napięcia

Polska
Nie żyje mężczyzna porażony prądem na budowie linii wysokiego napięcia
Pixabay.com/ Grzegorz_Skibka

Śmiertelny wypadek na budowie linii wysokiego napięcia. Nie żyje mężczyzna porażony prądem - poinformował w środę st. asp. z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Starszy aspirant Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim poinformował w środę, że do wypadku doszło we wtorek w miejscowości Waliska w gminie Latowicz (woj. mazowieckie).

- Wypadek wydarzył się podczas prac związanych z budową linii wysokiego napięcia - podał Zagórski. - Mężczyzna obsługiwał maszynę o nazwie podnośnik koszowy i jej częścią dotknął do linii średniego napięcia. Został porażony prądem i niestety zmarł na miejscu - poinformował policjant.

Jak dodał Zagórski, policja poinformowała Państwową Inspekcję Pracy, na miejscu był również prokurator. Trwają czynności wyjaśniające.

Inwestycja pn. "Budowa linii 400kV aglomeracja warszawska - Siedlce" jest realizowana przez konsorcjum, w którego skład wchodzą ZWSE Rzeszów - lider oraz Selpol, Pile Elbud, Elbud Katowice. Polskie Sieci Elektroenergetyczne są inwestorem tego zadania.

las/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie