Bernie Sanders trafił do szpitala. Przerwał starania o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich

Świat
Bernie Sanders trafił do szpitala. Przerwał starania o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich
PAP/EPA/CJ GUNTHER

Senator Partii Demokratycznej Bernie Sanders został we wtorek hospitalizowany w związku z bólem w klatce piersiowej - poinformował jego sztab wyborczy. Sanders zawiesił do odwołania walkę o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku. 78-letni senator trafił do szpitala z bólem w klatce piersiowej; lekarze wszczepili mu dwa stenty w związku z niedrożnością jednej z tętnic.

Senator Partii Demokratycznej Bernie Sanders został we wtorek hospitalizowany w związku z bólem w klatce piersiowej - poinformował w środę jego sztab wyborczy. Sanders zawiesił do odwołania walkę o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku.

 

- Senator Sanders rozmawia i jest w dobrym nastroju. Będzie odpoczywał przez kilka następnych dni - przekazał w oświadczeniu przedstawiciel sztabu polityka Jeff Weaver.

 

Odwołane wydarzenia z udziałem Sandersa

 

Poinformował, że sztab "do odwołania" anulował wszystkie wydarzenia i wystąpienia, w których senator miał wziąć udział. - Będziemy informowali o tym co się dzieje - zapewnił.

 

Sanders, senator ze stanu Vermont, jest najstarszym kandydatem starającym się o nominację Demokratów w wyścigu o Biały Dom. Określa się jako "demokratyczny socjalista".

 

Największe szanse na zdobycie nominacji Partii Demokratycznej do walki z prezydentem Donaldem Trumpem o fotel prezydenta, ma obecnie były wiceprezydent USA, 76-letni Joe Biden.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie