Poszukiwany w 190 krajach świata zatrzymany przez Straż Graniczną

Polska
Poszukiwany w 190 krajach świata zatrzymany przez Straż Graniczną
Straż Graniczna

32-letni Ukrainiec poszukiwany w 190 krajach świata tzw. czerwoną notą Interpolu za zabójstwo został zatrzymany we wtorek w Medyce (Podkarpackie) przez Straż Graniczną. Mężczyzna zostanie poddany ekstradycji.

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, do zatrzymania doszło na pieszym przejściu granicznym z Ukrainą w Medyce, na kierunku wyjściowym z Polski.

 

- W trakcie odprawy paszportowej funkcjonariusze ujawnili, że dane Ukraińca figurują w bazach poszukiwawczych Interpolu. Z zawartych tam informacji wynikało, że 32-letni Ukrainiec od 14 lat jest poszukiwany na terenie 190 krajów świata tzw. czerwoną notą Interpolu. Jest podejrzewany o morderstwo na Ukrainie - podała mjr Pikor.

 

Zgodnie z procedurą mężczyzna został zatrzymany i przekazany policji. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Rzeczniczka wyjaśniła, że "czerwona nota" oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

 

Od początku 2019 roku na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze SG zatrzymali już ponad 200 osób zastrzeżonych w krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

 

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze