Polski odrzutowiec w zagajniku. Niesamowite zdjęcie z drona

Polska
Polski odrzutowiec w zagajniku. Niesamowite zdjęcie z drona
Maps Google

Walijski fotograf Tom Dolman opublikował na Instagramie zdjęcie z polskiej wsi na Mazowszu. Za pomocą drona uchwycił odrzutowiec skryty w zagajniku po środku pola. Teraz jego kadr zdobywa popularność w sieci.

Pochodzący z Północnej Walii fotograf Tom Dolman bywa w Polsce częstym gościem, ponieważ jego dziewczyna jest Polką. Zdjęcie samolotu wykonał w kwietniu we wsi Wólka Nosowska.


Ujęcie z drona zyskuje popularność w sieci. Na Instagramie "lubi" je już ponad 1,2 tys. osób. Fotografię opublikowały także zagraniczne portale.


Jak opowiadał Dolman portalowi spidersweb.pl, jadąc z przyjaciółmi na wycieczkę zauważył wystające z zagajnika skrzydło samolotu. Postanowił wrócić w to miejsce kolejnego dnia i zrobić zdjęcie dronem. Zapewnia, że zastosował tylko niezbędną obróbkę zdjęcia, a jedyną ingerencją było usunięcie psującej kompozycję naczepy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Found this little gem, a PZL TS-11 Iskra hidden away in the middle of the polish country side! #visitpoland #natgeoyourshot #jj_urbex #roamtheplanet #fromwhereidrone #visualsofearth

Post udostępniony przez ↟ Tom Dolman ↟ (@tommdolmann)


Okazuje się, że istnienie samolotu nie było także sprawą oczywistą dla lokalnych mieszkańców.


"Mieszkam dwa kilometry od tego miejsca. I nigdy nie słyszałam o tym samolocie. Z chęcią dowiem się czegoś więcej o tym jak się tam znalazł. Piękne zdjęcie" - brzmi jeden z komentarzy na profilu fotografa.


Samolot, który sfotografował Dolman to PZL TS-11 Iskra - samolot szkolno-treningowy, produkowany przez WSK "PZL Mielec, zaprojektowany przez zespół pod kierunkiem Tadeusza Sołtyka (stąd oznaczenie TS). To pierwsza polska konstrukcja lotnicza napędzana silnikiem odrzutowym.

 

 

 

prz/ polsatnews.pl, spidersweb.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie