Wietnamczycy przemycani między meblami. Znaleźli ich funkcjonariusze KAS

Polska
Wietnamczycy przemycani między meblami. Znaleźli ich funkcjonariusze KAS
KAS

Lubuscy funkcjonariusze KAS zatrzymali dostawczy samochód, w którego skrzyni ładunkowej z plandeką przewożono siedmiu obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie mieli dostać się do Europy Zachodniej – poinformowała w piątek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

- Obcokrajowcy nie mieli dokumentów uprawniających do pobytu w naszym kraju i przekraczania granic UE. Wraz z kierowcami ciężarówki zostali zatrzymani i przekazani Straży Granicznej, która będzie prowadzić postępowanie ws. tego "przemytu" ludzi – powiedziała Markowicz.

 

Do zatrzymania cudzoziemców doszło w nocy 24 na 25 września br. w rejonie byłego przejścia granicznego w Olszynie na południu woj. lubuskiego. Patrolujący ten rejon funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymali tam kierowcę auta dostawczego, który przekroczył prędkość.

 

Jak przekazała Markowicz, szoferzy ciężarówki – dwóch Polaków w wieku 22 i 24 lat powiedzieli funkcjonariuszom, że przewożą regały z Bułgarii do Niemiec. W części ładunkowej oprócz mebli byli też ludzie schowani w luce między ładunkiem – siedmiu mężczyzn pochodzących z Wietnamu.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie