Posłanka PO-KO: zostałam uderzona pięścią w twarz na ulicy

Polska
Posłanka PO-KO: zostałam uderzona pięścią w twarz na ulicy

- Szłam ulicą w okolicach dworca w Gdańsku. Młoda kobieta, trochę wyższa ode mnie, wyciągnęła rękę i z całych sił uderzyła mnie pięścią w czoło - mówi polsatnews.pl posłanka PO-KO Ewa Lieder. Kandydatka Koalicji do Sejmu zapowiada, że zgłosi sprawę na policję.

Gdańska posłanka PO-KO miała zostać zaatakowana 6 czerwca. Dwa dni po obchodach 30. rocznicy wyborów 4 czerwca. Lieder brała udział w tych uroczystościach wraz z m.in. prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz.

 

- Szłam ulicą, to było ok. godz. 19, w okolicach dworca w Gdańsku i patrzyłam w telefon. Młoda kobieta, trochę wyższa ode mnie, wyciągnęła rękę i z całych sił uderzyła mnie pięścią w czoło. Pewnie celowała w nos - mówi Lieder.

 

"Jestem podobna do pani prezydent"

 

Z relacji posłanki wynika, że tuż po uderzeniu, gdy zrobiło jej się ciemno przed oczami, napastniczka "szybkim krokiem poszła dalej".

 

- Próbowałam ją nawet gonić, krzyczałam "co się stało?", "dlaczego?", ale już jej nie dogoniłam - relacjonuje posłanka.

 

Jej zdaniem napaść może mieć związek z pełnioną przez nią funkcją publiczną.

 

- Nie wiem, czy to się wydarzyło dlatego, że jestem podobna do pani prezydent Dulkiewicz, ludzie często mnie z nią mylą, czy dlatego, że często występuję w telewizji publicznej - mówi.

 

"Jak gdyby nic się nie stało"

 

Posłanka PO-KO twierdzi, że żaden świadek zdarzenia nie zareagował na to zajście.

 

- Jak gdyby nic się nie stało. Nikt nie zwrócił uwagi - dodaje.

 

Lieder nie zgłosiła dotąd sprawy na policję.

 

- Nie zgłosiłam, bo nic poważnego mi się nie stało. Kilka dni później wróciłam na miejsce zdarzenia, żeby zobaczyć, czy są tam kamery. Kamery są dwie, ale sklepowe, ustawione w innym kierunku - mówi posłanka PO-KO.

 

- Jak powiedziałam o tym paru osobom, pani prezydent Dulkiewicz zaleciła mi, aby pomimo upływu czasu, jednak tę sprawę zgłosić. I zgłoszę, dla zasady - dodaje polityk Platformy Obywatelskiej.

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie