Sławomir Nowak ustąpił ze stanowiska p.o. szefa Ukravtodoru

Świat
Sławomir Nowak ustąpił ze stanowiska p.o. szefa Ukravtodoru
Polsat News

Sławomir Nowak, p.o. szefa ukraińskiej państwowej agencji drogowej Ukravtodor, podał się do dymisji. Polak poinformował o tym we wtorek w sieciach społecznościowych. Oświadczył także, iż otrzymał nową propozycję pracy na Ukrainie.

"Jeszcze kilka tygodni temu w związku z zakończeniem 3-letniej kadencji, nową propozycją, którą otrzymałem oraz planami osobistymi podjąłem decyzję o zakończeniu swojej pracy na stanowisku szefa Ukravtodoru" - napisał na Facebooku.

 

Swoją rezygnację Nowak złożył na ręce premiera Ukrainy Ołeksija Honczaruka. Ma odejść ze stanowiska do 1 października. Nowak ujawnił na Twitterze, że pozostaje na Ukrainie, gdzie zaproponowano mu nową pracę. Żadnych innych szczegółów nie podał.

 

Ukravtodor to rządowa instytucja, która zajmuje się zarządzaniem państwowymi drogami. Jest odpowiednikiem polskiej Generalnej DYrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


W latach 2011-13 Sławomir Nowak był ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, a wcześniej w latach 2007-09 był szefem gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska.

 

Nowak, członek Platformy Obywatelskiej i jej poseł, odszedł z polskiego życia politycznego wskutek ujawnienia przez tygodnik "Wprost" jego rozmowy z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem o kontroli skarbowej działalności gospodarczej żony Nowaka. Był to element tzw. afery podsłuchowej.

 

Nowak został także skazany za nieprawidłowości w składanych przez niego oświadczeniach majątkowych.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie