Radny PiS złoży zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Płocka. W tle profil "SokzBuraka"

Polska
Radny PiS złoży zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Płocka. W tle profil "SokzBuraka"
Polsat News

Stołeczny radny Jacek Ozdoba (PiS) zapowiedział we wtorek w Warszawie, że złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego (PO). Ozdoba kandyduje do Sejmu z listy PiS w okręgu płockim.

Zdaniem Ozdoby, prezydent Płocka przekroczył uprawnienia lub nie dopełnił obowiązków, przyznając w trybie bezprzetargowym i po preferencyjnych stawkach lokal stowarzyszeniu Wolne Miasto Płock, którym kieruje Andrzej Szuliński. Radny zaznaczył, że jak wynika z jego ustaleń, Szuliński to oficjalny właściciel firmy posiadającej profil SokzBuraka.

 

- 20 września dostał ten lokal zarządzeniem prezydenta w okresie kampanii wyborczej, na preferencyjnych zasadach, w trybie bezprzetargowym - mówił. Powiedział, że zawiadomienie do prokuratury dotyczy nie tylko możliwości nadużycia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków i wyrządzenia znacznej szkody majątkowej, ale też możliwości nielegalnego wspierania, czy finansowania kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej przez prezydenta miasta.

 

Wyjaśnił, że jego zdaniem stowarzyszenie Szulińskiego wbrew deklaracjom, że będzie prowadziło działalność patriotyczną, faktycznie prowadzi działalność polityczną, wymierzoną w przeciwników politycznych PO - głównie w PiS.

 

W jego ocenie przesłuchany powinien być prezydent Płocka, Szuliński oraz Mariusz Kozak-Zagozda - który według tygodnika "Sieci" stoi za stroną SokzBuraka. Według tygodnika, Kozak-Zagozda jest zatrudniony w stołecznym ratuszu i pracował też dla Platformy Obywatelskiej. Według czasopisma miał on w 2014 r. wykupić domenę SokzBuraka i założyć profil na Facebooku. Kozak-Zagozda podał, że pozbył się domeny w 2017 r.

 

Ozdoba przypomniał, że Kozak-Zagozda - według informacji tygodnika "Sieci" - korzysta z telefonu zarejestrowanego na spółkę Szulińskiego. Jego zdaniem, świat polityki nie może wspierać osób zajmujących się hejtem - a taka w jego ocenie jest działalność profilu SokzBuraka.

 

Zaznaczył, że nie wie, czym w stołecznym ratuszu zajmuje się Kozak-Zagozda. "Tak samo nie wiem, czy prezydent Płocka zdaje sobie sprawą, czym zajmuje się pan Szuliński, Wolne Miasto Płock i czym zajmują się osoby, które są we władzach tego stowarzyszenia" - powiedział stołeczny radny PiS.

 

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze