Policja przeszukuje puszczę w poszukiwaniu 68-latka, który podpalił swój dom

Polska
Policja przeszukuje puszczę w poszukiwaniu 68-latka, który podpalił swój dom
KMP Międzychód
Policja ujawniła wizerunek zaginionego i prosi o kontakt osoby, które mają o nim informacje.

Trwają poszukiwania mieszkańca Kaplina (woj. wielkopolskie), który w poniedziałek w nocy podpalił swój dom. Blisko 160 policjantów przeczesuje lasy Puszczy Noteckiej.

68-letni Jacek D. miał w nocy z niedzieli na poniedziałek podpalić swój dom, w którym przebywało pięć osób, po czym uciekł w kierunku Puszczy Noteckiej. Pożar ugasili strażacy, którzy bardzo szybko zjawili się na miejscu. O zdarzeniu zostali zaalarmowani przez sąsiadów. Nikt nie ucierpiał, a straty materialne są niewielkie.

 

Poszukiwania z udziałem helikoptera

 

- Zwiększyliśmy zakres poszukiwań, gdyż teren Puszczy Noteckiej, gdzie najprawdopodobniej ukrywa się poszukiwany, jest bardzo duży - powiedział polsatnews.pl Jan Wieczorek, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.

 

- Czekamy na  poprawę pogody, aby włączyć do akcji również śmigłowiec - dodał Jan Wieczorek.

 

W działania zaangażowane były także psy tropiące.

 

Poszukiwany nie leczył się psychiatrycznie

 

Mężczyzna nie był wcześniej notowany ani nie leczył się psychiatrycznie. Nieznane są powody jego zachowania. Wiadomo jedynie, że powodem nie był konflikt między domownikami. 

 

Policjanci otrzymują wiele zgłoszeń na temat powiązań mężczyzny, które mogą ułatwić poszukiwania. Wszystkie tropy są sprawdzane.

 

Osoby znające miejsce pobytu poszukiwanego lub posiadające informacje mogące przyczynić się do jego zatrzymania, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie pod numerem telefonu 95 748 8211 lub 519 064 738.

 

emi/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze