Policja przejęła 22 tony nielegalnego suszu tytoniowego i tytoniu. W sprawie zatrzymano cztery osoby

Polska

Policjanci z Rawy Mazowieckiej (Łódzkie) zlikwidowali magazyn, w którym składowano blisko 22 tony nielegalnego suszu tytoniowego. Straty Skarbu Państwa w podatku akcyzowym szacowane są na 15 mln zł. W sprawie zatrzymano cztery osoby.

O zlikwidowaniu nielegalnego procederu poinformowała we wtorek sierż. sztab. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

 

Trzech mężczyzn i kobieta

 

Jak wyjaśniła, funkcjonariusze ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Rawa Maz. mogą znajdować się duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

 

Po wejściu na teren, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24-34 lat i kobietę w wieku 23 lat, którzy przeładowywali do busa kartonowe pudła z suszem tytoniowym.

 

- Nielegalny towar przechowywany był na terenie posesji należącej do jednego z zatrzymanych. Podczas przeszukania garaży śledczy zabezpieczyli 146 kartonów, każdy o wadze około 150 kg oraz 12 worków jutowych wypełnionych suszem tytoniowym bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono blisko 22 tony nielegalnej krajanki tytoniowej – dodała sierż. sztab. Krawczyk.

 

Starty fiskusa mogły wynieść 15 mln zł

 

Oszacowano, że starty fiskusa mogły wynieść 15 mln zł, za co sprawcom nielegalnego procederu grozi kara do 6 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 

Na wniosek prokuratora, wobec dwóch z podejrzanych mężczyzn sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Wobec kolejnego z zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował dozór policji i zabezpieczenie majątkowe. 

pgo/ PAP, zdj. główne i wideo: KPP Rawa Mazowiecka
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie