Służby biorą udział w #TetrisChallenge i rozkładają sprzęt na części pierwsze [ZDJĘCIA]

Świat
Służby biorą udział w #TetrisChallenge i rozkładają sprzęt na części pierwsze [ZDJĘCIA]
Adrianna Czajkowska/OSP Deszczno

Strażacy, ratownicy, policjanci, żołnierze rozkładają swój sprzęt, układając podobnie jak w grze Tetris i fotografują. Pokazują, jak wiele elementów pomaga im każdego dnia nieść pomoc. W międzynarodowej akcji biorą udział także służby z Polski. "Ci ludzie i ten sprzęt. Codziennie. Dzień i noc ratują życie" - podkreślają.

#TetrisChallenge to akcja, w której układa się elementy jak klocki w popularnej grze i fotografuje się je z góry. Hasztag zdominowałyu zdjęcia służb ratowniczych z całego świata, które pokazują swoje wyposażenie.


W akcji wzięli udział pracownicy służb m.in. z Tajwanu, Belgii, Francji, Holandii, Anglii, Białorusi, Belgii, Szwajcarii, Singapuru i wielu innych miejsc.

 

 

 

 

 

 

 

Do akcji dołączyły też służby z Polski. Sfotografowali się już m.in. strażacy z OSP Deszczno, OSP Milanówek, OSP Studzionka, OSP z Nakła nad Notecią, ekipa krakowskiego pogotowia ratunkowego i policjanci z Żyrardowa.

 

 

 

 

 


"Jesteśmy częścią systemu"


Swoją wersję #TetrisChallenge zorganizował także SOR w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.


- Od jakiegoś czasu mówiłam kolegom: zobaczcie, to jest fajne, można zobaczyć, jaki sprzęt mają za granicą. Zastanawialiśmy się, jak to zrobić, bo nie mamy karetki i stwierdziliśmy, że część sprzętu możemy wynieść i pokazać fragment budynku, bo przecież jesteśmy jednostką systemu. Zawsze byli policjanci, strażacy, a ten SOR zawsze zostaje na końcu i się nie pamięta, że też jesteśmy częścią systemu - powiedziała polsatnews.pl pomysłodawczyni akcji w Bydgoszczy Adrianna Czajkowska.

 

Wszystko odbyło się drogą oficjalną, a na akcję zgodę wyraziła dyrekcja. Zdjęcie zostało zrobione w niedzielę rano podczas zmiany dyżurów, kiedy jest dużo personelu, a mało pacjentów. W akcji wzięła udział załoga karetki, ratownicy medyczni, pielęgniarki i sanitariusze. 

 

- To trwało kilka chwil. Każdy brał luźniejszy sprzęt, rozplanowaliśmy jak to ułożymy, zadzwoniliśmy po karetki, a ja zrobiłam zdjęcie z trzeciego piętra szpitala - opowiadała Czajkowska, która jest ratownikiem medycznym.

 

- Zależało nam, żeby pokazać, że na SOR-ze nie jest tak, że siedzą panie pielęgniarki i się nudzą, i mówią tylko: siadać, wyjść, tylko że też potrafimy się bawić i jesteśmy ludźmi. Wczoraj przeżywałam komentarze, bo to było przykre, że ludzie się czepiali, że wynieśliśmy sprzęt, a SOR w tym czasie nie działał i że jak karetka podjedzie. Wszystko jednak było bezpieczne i tak zorganizowane, że pacjenci mogli być przyjmowani - podkreśliła Czajkowska.

 

Zwróciła też uwagę, że akcja to świetna okazja, aby przyjrzeć się, jakim sprzętem dysponują inni. - Mamy rzeczy, które nie wszystkie SOR-y mają. Fajnie pokazać innowacyjność, żeby inni mogli z tego czerpać - dodała ratowniczka.

 

- Ludzie komentują, że to przykre, że w Polsce wystawiamy taki sprzęt i nie jesteśmy tak wyposażeni jak w świecie, ale wydaje mi się, że najważniejsi są ludzie, a nie ten sprzęt - podkreśliła.

 


"Ilość sprzętu, jaką każdy strażak musi mieć się posługiwać"

 

W akcji wzięli udział także strażacy z OSP Deszczno. "Zdecydowaliśmy się wziąć udział w #TetrisChallenge ze względu na możliwość pokazania mieszkańcom naszej gminy i nie tylko, jakim sprzętem dysponujemy, zapewniając im bezpieczeństwo i ile sprzętu znajduje się na wyposażeniu naszych samochodów ratowniczo-gaśniczych" - poinformowali strażacy.

 

"Początkowo planowaliśmy pokazać sprzęt jednego wozu, ale ze względu na udział wielu naszych strażaków oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, postanowiliśmy pokazać wszystkie" - poinformowali ochotnicy.

 

"Zdjęcie obrazuje jaką ilością sprzętu każdy nasz strażak musi umieć się posługiwać. Była to też świetna okazja do sprawdzenia sprzętu oraz posprzątania najskrytszych zakamarków naszych wozów. Ponadto przedsięwzięcie to dało nam kolejną możliwość przeszkolenia najmłodszych stażem strażaków z rozmieszczenia sprzętu na samochodach oraz reorganizacji jego umiejscowienia" - podkreślili strażacy.

 

 

Hasztag stał się niezwykle popularny, kolejne jednostki z całego świata pokazują swój sprzęt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@nttum with #bristowsar #s92 accepted the #tetrischallenge. What do you think about the result?

Post udostępniony przez PAN (@flygpan)

 

 

 

 

 

prz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie