20-latek podejrzany o rozboje z użyciem broni pneumatycznej. Grozi mu do 15 lat więzienia

Polska
20-latek podejrzany o rozboje z użyciem broni pneumatycznej. Grozi mu do 15 lat więzienia
KPP Opoczno

- Do 15 lat więzienia grozi 20-latkowi podejrzanemu o dokonanie rozboju oraz usiłowanie dokonania dwóch innych rozbojów z użyciem broni pneumatycznej. Mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące - poinformowała w poniedziałek Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

Jak wyjaśniła, z dotychczasowych ustaleń wynika, że w maju tego roku w jednym ze sklepów na terenie powiatu opoczyńskiego, 20-latek - posługując się bronią pneumatyczną - zmusił ekspedientkę do wydania mu prawie 3 tys. złotych. Z kolei w lipcu, w ten sam sposób usiłował działać w dwóch innych miejscach.

 

Najpierw pistoletem groził pracownikowi jednej ze stacji paliw, a kilka dni później zagroził pracownicy jednego z opoczyńskich sklepów spożywczych. W obu przypadkach nie udało mu się jednak zdobyć pieniędzy.

 

Stępień podkreśliła, że od momentu pierwszego rozboju policja zbierała dowody, weryfikowała uzyskane informacje, wykonywała szereg czynności, które w konsekwencji pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie mężczyzny, którym okazał się mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Sprawca przyznał się do popełnionych przestępstw.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia rozboju oraz dwa kolejne, dotyczące usiłowania popełnienia rozboju. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

 

Policja ustaliła również miejsce ukrycia przez podejrzanego broni oraz kominiarki. Przedmioty te ukrywane były u jego znajomej. Jak wyjaśniła Stępień, ten wątek w dalszym ciągu jest badany przez funkcjonariuszy.

 

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie