Schetyna: to, co obiecuje rząd to "jedna wielka bajka, ściema"

Polska
Schetyna: to, co obiecuje rząd to "jedna wielka bajka, ściema"
PAP/Jan Karwowski

- To, co obiecuje rząd to" jedna wielka bajka, ściema i opowieść PiS"; podatki wzrastają i to jest polityka rządu - mówił w niedzielę na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Jeleniej Górze szef PO Grzegorz Schetyna.

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach premier Mateusz Morawiecki przedstawił i podpisał Pakiet dla Przedsiębiorców. To pięciopunktowy program zawierający propozycje takie jak: ulga w ZUS średnio 500 zł dla małych firm; ryczałtowy ZUS bez zmian dla firm o przychodach powyżej 10 tys. zł; podniesienie limitu przychodów dla podatku ryczałtowego i 9-proc. CIT-u oraz ponad 1 mld zł dla inwestorów.

 

"Nie chcemy państwa PiS"

 

Schetyna powiedział na niedzielnej konwencji KO, że to, co obiecuje rząd to "jedna wielka, bajka, ściema i opowieść PiS - obietnice, obietnice, obietnice, a podatki będą wzrastać, będą nazywane opłatami emisyjnymi". - Podatki wzrastają i to jest polityka rządu PiS. Tak jest i będzie - dodał.

 

Według niego "czegokolwiek nie obiecają rządzący, będą mieli dzisiaj usta pełne frazesów, obietnic, otwartości, będą się uśmiechać, a po 13 października - jeżeli nie daj Boże wygrają - będzie tak samo. Zaciśnięte zęby, niechęć, nienawiść i odsuwanie tych, którzy nie są tacy, jak oni".

 

- My nie chcemy państwa PiS. My chcemy otwartej obywatelskiej Polski - takiej, w której wszyscy będziemy się mogli zmieścić i będziemy chcieli tutaj żyć, chcieli tutaj mieszkać, i będziemy z tego dumni - mówił lider PO.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie