Kombatanci apelują o skreślenie z listy kandydatów do Sejmu Klaudii Jachiry

Polska
Kombatanci apelują o skreślenie z listy kandydatów do Sejmu Klaudii Jachiry
Twitter.com/KlaudiaJachira

Działające w Krakowie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych zaapelowało w niedzielę do sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej o natychmiastowe skreślenie z listy kandydatów do Sejmu Klaudii Jachiry.

Członkowie organizacji domagają się także skierowania wniosku do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przez kandydatkę przestępstwa znieważenia bohaterów Armii Krajowej.

 

"Jawna pogarda dla wartości bliskich sercu każdego rodaka"

 

W liście otwartym przekazanym mediom działacze POKiN piszą, że Jachira zamieściła na Twitterze zdjęcie wykonane pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, na którym przed hasłem "Bóg Honor Ojczyzna" znajduje się kandydatka i dwie młode osoby trzymające transparent z napisem: "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege".

 

"To nie tylko przekracza wszelkie normy walki politycznej i dobrych obyczajów, ale stanowi przejaw jawnej pogardy dla wartości bliskich sercu każdego rodaka, nawet jeżeli jest on osobą niewierzącą" – napisał w liście rzecznik Porozumienia dr Jerzy Bukowski.

 

Dodał, że wśród członków Koalicji Obywatelskiej jest zapewne wiele osób, które "poczuły się zażenowane i zniesmaczone podłym zachowaniem Klaudii Jachiry".

 

"Mamy nadzieję, że nie brak ich również w sztabie wyborczym tego ugrupowania" – napisał rzecznik domagając się błyskawicznej reakcji na "uwłaczający bohaterom walk o niepodległość Rzeczypospolitej skandal".

 

Zdjęcie pod pomnikiem Armii Krajowej

 

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Klaudia Jachira zamieściła na Twitterze zdjęcia z piątkowego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, w którym wzięła udział. "Bądźmy solidarni z przyszłymi pokoleniami. Chrońmy klimat i planetę. Wspaniała energia młodych na wczorajszym marszu daje nadzieję! Obiecuję wam, że w Sejmie walczyć będę o waszą przyszłość na zdrowej planecie" - napisała Jachira.

 

Wśród opublikowanych zdjęć znajduje się jedno, wykonane pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, który znajduje się w okolicach Sejmu. Na zdjęciu na tle napisu "Bóg Honor Ojczyzna" znajduje się Jachira oraz dwie młode osoby, które trzymają transparent z napisem: "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege".

 

Blogerka Klaudia Jachira startuje z trzynastego miejsca warszawskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie