Zaatakował siekierą ciężarną żonę. Usłyszał zarzuty

Polska
Zaatakował siekierą ciężarną żonę. Usłyszał zarzuty
Polsat News

Zarzuty usiłowania zabójstwa żony i zabójstwa dziecka usłyszał w piątek 34-letni zawodowy żołnierz, który w jednej z podradomskich miejscowości zaatakował siekierą ciężarną żonę. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Dziecka nie udało się uratować.

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński, podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa żony poprzez zadanie jej ciosów siekierą w okolice głowy i ramion. Śledczy postawili mężczyźnie także zarzut zabójstwa dziecka.

 

Przyznał się

 

Według rzecznika podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i odpowiadał na pytania prokuratora. Na tym etapie śledztwa prokuratura nie informuje jednak o szczegółach.

 

Rzecznik zaznaczył, że jeszcze w piątek prokurator skieruje do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy. - Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę rano – poinformował Łapczyński.

 

Nie udało się uratować dziecka

 

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w jednym z domów w miejscowości Lisów k. Radomia. 34-latek zaatakował siekierą żonę będącą w ósmym miesiącu ciąży. Następnie mężczyzna poszedł do sąsiadki i powiedział jej o tym, co zrobił. Kobieta powiadomiła policję. Sprawca został zatrzymany. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

 

Ranna kobieta została przewieziona do jednego z radomskich szpitali. Jej stan był określany jako ciężki, realnie zagrażający życiu. Pomimo podjętych przez lekarzy starań, nie udało się uratować dziecka.

 

Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek był trzeźwy. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań w kierunku obecności w organizmie środków odurzających.

 

Śledztwo prowadzi Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie