Od myśliwca Bundeswehry odpadły dwa zbiorniki paliwa

Świat
Od myśliwca Bundeswehry odpadły dwa zbiorniki paliwa
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Senior Airman Tyler Woodward

Dwa puste zbiorniki paliwa odpadły od myśliwca Tornado w czwartek. Jeden z nich znaleziono polu w pobliżu miejscowości Pansdorf (powiat Ostholstein w Szlezwiku-Holsztynie). W piątek zlokalizowano drugi ze zbiorników. Rzecznik prasowy niemieckich sił powietrznych potwierdził zdarzenie.

Odrzutowiec, który w wyniku awarii zgubił dodatkowe zbiorniki paliwa, pochodzi z bazy lotniczej Schleswig w Jagel.


Rzecznik prasowy niemieckich sił powietrznych wyjaśniał, że myśliwiec Tornado znajdował się w drodze powrotnej z lotu szkoleniowego. Leciał w parze z innym myśliwcem tego samego typu.


Jeden ze zgubionych zbiorników znaleziono w czwartek wieczorem na polu w pobliżu miejscowości Pansdorf (w powiecie Ostholstein,  Szlezwik-Holsztyn). Drugi zlokalizowano w piątek, upadł w niewielkiej odległości od pierwszego.

 

Bundeswehra wszczęła dochodzenie


Oba zbiorniki paliwa, które odpadły od myśliwca, były puste. Bundeswehra wszczęła dochodzenie. Piloci są przesłuchiwani, a samoloty poddano badaniom technicznym. Armia zapewnia, że w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

 

Myśliwce Panavia Tornado to rodzina dwusilnikowych, odrzutowych samolotów myśliwsko-bombowych i ciężkich, dwumiejscowych samolotów myśliwskich o zmiennej geometrii skrzydeł wyprodukowanych przy współpracy Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. 

grz/ml/ t-online.de, "Frankfurter Allgemeine Zeitung"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie