"Morawieckich Dwóch". Nietypowe spotkanie premiera z policjantem

Polska
"Morawieckich Dwóch". Nietypowe spotkanie premiera z policjantem
Facebook.com/Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na Śląsku spotkał policjanta, który na mundurze miał naszywkę "M. Morawiecki". Szef rządu wykorzystał zbieg okoliczności i zrobił sobie zdjęcie z funkcjonariuszem, które opublikował na Facebooku. "Mandatu nie było" - napisał prezes Rady Ministrów.

Do nietypowego spotkania doszło podczas wizyty Mateusza Morawieckiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Jeden z policjantów zabezpieczających wizytę premiera miał na mundurze naszywkę "M. Morawiecki".

 

Szef rządu zauważył swojego imiennika i zrobił sobie z nim zdjęcie.

 

"Ten moment, gdy spotykasz policjanta, a na jego mundurze zauważasz naszywkę »M. Morawiecki«" - napisał premier na Facebooku.

 

 

Jak się okazało widoczny na zdjęciu policjant to dzielnicowy z Katowic, który jednak ma na imię inaczej niż szef rządu. Funkcjonariusz Michał Morawiecki z uśmiechem przywitał się z prezesem Rady Ministrów.

 

Spotkanie dwóch Morawieckich odnotowała również Polska Policja. Zdjęcie z tego wydarzenia policja opatrzyła na Twitterze komentarzem: "Mamy w swoich szeregach przyszłego premiera".

 

 

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie