Formuła 1: Kubica żegna się z Williamsem, ale nie z Orlenem. "Zostajemy w F1 w przyszłym sezonie"

Polska

Robert Kubica i PKN Orlen po obecnym sezonie Formuły 1 pożegnają się z Williamsem. "Czuję, że nadszedł czas, aby przejść do następnego rozdziału w mojej karierze" - oświadczył Kubica. Koncern zapewnił Polsat News, że "będzie kontynuował współpracę z zawodnikiem, pozostanie także w Formule 1 budując globalną rozpoznawalność marki".

"Cieszyłem się czasem spędzonym z ROKiT Williams Racing... ale czuję, że nadszedł czas, aby przejść do następnego rozdziału w mojej karierze" - zacytowano Roberta Kubicę na profilu Williamsa na Twitterze. Zawodnik podziękował zespołowi za "ostatnie dwa lata i pomoc w powrocie do F1". 

Również PKN Orlen potwierdził Polsat News zakończenie współpracy z Williamsem. Koncern zapewnił jednak, że pozostaje w Formule 1 w przyszłym sezonie i kontynuuje współpracę z Robertem Kubicą. 

 

"Rozważamy różne scenariusze na przyszły sezon"

 

- Dzięki dotychczasowej obecności PKN Orlen w Formule 1 odnieśliśmy wymierne korzyści wizerunkowe i biznesowe. Od początku naszej współpracy deklarowaliśmy, że jesteśmy z Robertem Kubicą bez względu na okoliczności, dlatego nadal pozostanie on członkiem Orlen Teamu. Na obecnym etapie wspólnie rozważamy różne scenariusze na przyszły sezon, chcąc wybrać ten najbardziej korzystny dla obu stron. Zamierzamy pozostać w Formule 1, wzmacniając międzynarodową rozpoznawalność marki Orlen, w szczególności na rynkach, na których posiadamy naszą sieć detaliczną - powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

 

Koncern zapewnił, że prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z wybranymi zespołami z zamiarem dalszego zaangażowania w Formułę 1.

Williams: Kubica zadecydował o zakończeniu z nami współpracy 

 

Informacje o odejściu Kubicy z zespołu potwierdził sam Williams. "Robert Kubica zadecydował o zakończeniu z nami współpracy po sezonie 2019" - poinformował zespół. 

 

Williams to zdecydowanie najsłabsza ekipa Formuły 1 obecnego sezonu. Brytyjski zespół zajmuje obecnie ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Kubica w 14 dotychczasowych wyścigach Grand Prix zdobył jeden punkt. Do końca sezonu pozostało siedem zawodów.

jm/luq/grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie