"Urosła legenda, że duch powoduje tu wypadki". Będzie remont drogi [WIDEO]

Polska
"Urosła legenda, że duch powoduje tu wypadki". Będzie remont drogi [WIDEO]
Google Street View

Remontu doczeka się droga wojewódzka nr 321 między Przyborowem a Siedliskiem (woj. lubuskie), gdzie często dochodzi do wypadków. Droga, dzięki amatorskiemu nagraniu z 2010 r., na którymi rzekomo widać postać ducha, doczekała się legendy o zjawie polującej na kierowców.

Przetarg na na remont "nawiedzonej" szosy głosił zielonogórski Zarząd Dróg Wojewódzkich. 

 

-Dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych. Ten temat jest przez okolicznych mieszkańców znany. Mówię to z przymrużeniem oka, ale wokół drogi urosła legenda, że te wypadki powoduje duch. Ktoś nagrał filmik, na którym pojawiła się taka mglista smuga. Postanowiłem w tym roku postarać się o remont - powiedział Marcin Kula, radny powiatowy z Siedliska, w rozmowie z "Gazetą Lubuską".

 

Duch miał objawić się po wypadku samochodowym

 

Nagrane wspomniane przez samorządowca pojawiło się na serwisie YouTube w kwietniu 2010 r. Jego autor podąża w kierunku cinquecento leżącego bokiem obok drogi. W połowie filmu, z prawej strony ekranu na chwilę widać przezroczystą sylwetkę człowieka stojącą w miejscu przydrożnego słupka.

 

"Film nagrany zaraz po wypadku samochodowym. Przy nagrywaniu nie było żadnej zjawy!" - zapewniono w podpisie pod nagraniem. 

 

 

Drogowcy naprawią nawierzchnię i pobocza

 

"Gazeta Lubuska" podkreśliła, że wypadki na tym odcinku drogi wojewódzkiej nr 321 są częste. Ostatni z nich, z udziałem motocyklisty, zdarzył się w sierpniu.

 

Rzekomo nawiedzona szosa jest kręta, a podczas licznych powodzi była zalewana. Przetarg na jej remont ogłosił we wrześniu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Naprawiona będzie konstrukcja drogi, pobocza zostaną wyprofilowane, a na końcu drogowcy położą nową nawierzchnię. 

 

Zwycięzca przetargu będzie miał na to czas do 29 listopada. 

wka/ml/ "Gazeta Lubuska", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie