Ukradł opla. Został zatrzymany bo w nim... zasnął

Polska
Ukradł opla. Został zatrzymany bo w nim... zasnął
Łódzka Policja

Łódzcy policjanci obudzili przy ul. Biegunowej 47-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna spał w skradzionym samochodzie marki Opel. Poproszony o wyjaśnienia, zaczął na poczekaniu podawać nazwiska kolejnych kobiet, od których miał "pożyczyć" auto. Okazało się, że samochód był zgłoszony jako ukradziony. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia.

O dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który kręcił się przy samochodzie obok przystanku przy ul. Biegunowej w Łodzi, poinformował policję świadek.

 

Z informacji tych wynikało, że - przypuszczalnie nietrzeźwy - mężczyzna może chcieć odjechać pojazdem.

 

Na miejscu policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej w Łodzi zastali zaparkowany na przystanku samochód, a w nim na miejscu kierowcy śpiącego mężczyznę.

 

47-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć w jakich okolicznościach znalazł się w pojeździe. Był agresywny, co chwila zmieniał wersje zdarzeń. Raz twierdził, że nic nie pamięta, a za chwilę wskazywał kolejno swoją krewną i znajomą jako właścicielki opla.

 

Funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu, badanie wykazało ponad dwa promile w organizmie.

 

Mężczyzna został zatrzymany po tym jak funkcjonariusze ustalili, że samochód figuruje w policyjnych bazach danych jako utracony. O tym, że został wcześniej skradziony, świadczyły ślady zabezpieczone w pojeździe.

 

Sprawę przejęli do dalszego prowadzenia policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi.

 

Do zdarzenia doszło w niedziele 15 września.

 

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie