Na przechodniów w Gdyni spadło rusztowanie. Dwie osoby poszkodowane

Polska
Na przechodniów w Gdyni spadło rusztowanie. Dwie osoby poszkodowane
Gdynia112

W poniedziałek po południu zawaliło się rusztowanie ustawione obok budynku przy jednej z głównych ulic Gdyni. Dwoje przechodniów z urazami głowy przewieziono do szpitala. Przyczynę wypadku będą ustalać policja i inspektorzy nadzoru budowlanego.

W poniedziałek zawaliło się rusztowanie ustawione przy budynku zlokalizowanym przy ulicy Świętojańskiej - jednej z głównych ulic Gdyni. Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej oraz policjanci.

 

Jak poinformował Krzysztof Kuśmierczyk oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, w efekcie wypadku poszkodowanych zostało dwoje przechodniów: 46-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna. Obydwoje doznali obrażeń głowy. Zostali przewiezieni do szpitala.

 

Kuśmierczyk poinformował, że policjanci zabezpieczyli na miejscu dowody i będą ustalać przyczynę wypadku.

 

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni Łukasz Płusa poinformował, że rusztowanie sięgało mniej więcej wysokości stropu pomiędzy parterem a pierwszym piętrem. Wyjaśnił, że o zdarzeniu powiadomiony został lokalny inspektorat nadzoru budowlanego. - Tuż obok przewróconego rusztowania stoi także drugie - dodał. 

 

Zdjęcie: Gdynia112.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie