"Czas powiedzieć tej polityce nienawiści, polityce hejtu: stop". KO startuje z akcją "Silni razem"

Polska
"Czas powiedzieć tej polityce nienawiści, polityce hejtu: stop". KO startuje z akcją "Silni razem"
PAP/Tomasz Gzell

- Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję "Silni razem", specjalny bus i infolinia będą zachęcały do wspierania kampanii opozycji. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, żeby się do nas zgłaszać, żebyśmy wspólnie działali w kampanii; to "wybory o wszystko" - apelowali politycy Koalicji.

- Ruszamy z akcją "Silni razem", będziemy w całej Polsce, to jest kontynuacja akcji sztabowej, kampanii otwartej, kampanii wspólnej z wszystkimi ludźmi dobrej woli. Każda osoba, która chce wesprzeć kampanię Koalicji Obywatelskiej może się do nas zgłosić - podkreślił na konferencji prasowej przed Sejmem poseł PO-KO Krzysztof Brejza.

 

"Wybory o wszystko"

 

Dodał, że uruchomiona została też specjalna infolinia pod numer 22 292-40-57. Jak mówił, zbliżające się wybory parlamentarne to najważniejsze wybory od 1989 roku, to "wybory o wszystko".

 

- Słyszymy o pomysłach PiS na podniesienie ZUS, widzimy w jakim agonalnym stanie jest służba zdrowia, widzimy atak na demokrację, słyszymy o planach "urządowienia" mediów. Czas powiedzieć tej polityce nienawiści, polityce hejtu, polityce dzielenia Polaków: "stop". Możemy zrobić to tylko będąc razem. Ruszamy dzisiaj busem, uruchamiamy infolinię i zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, żeby się do nas zgłaszać, żebym wspólnie działali w kampanii - podkreślił Brejza

 

"Będziemy w całej Polsce"

 

Adam Szłapka (PO-KO) zaznaczył, że akcja to odpowiedź na "tysiące propozycji wsparcia". - Dzisiaj każdy może wesprzeć kampanię Koalicji Obywatelskiej. Jest numer telefonu, pod który można zgłaszać, czy ktoś chce nosić ulotki, czy chce udostępnić miejsce na baner, czy chce się zaangażować w kampanię wyborcza - powiedział.

 

- Zachęcamy wszystkich bardzo mocno, żeby się włączyli. Będziemy w całej Polsce, to jest akcja, która angażuje wszystkich kandydatów i każdy kto chce być wolontariuszem KO, kto chce włączyć się w kampanię, zatrzymać to wszytko, co robi TVP, chce zatrzymać podniesienie ZUS dla przedsiębiorców może się włączyć w akcję "Silni razem" - powiedział Szłapka.

 

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie