Wypadek samochodu Służby Ochrony Państwa. Dwie osoby ranne

Polska
Wypadek samochodu Służby Ochrony Państwa. Dwie osoby ranne
Polsat News

W bok busa Służby Ochrony Państwa uderzył osobowy hyundai. Funkcjonariuszom nic się nie stało, lecz kierowca oraz pasażer auta doznali obrażeń i trafili do szpitala. Rzecznik SOP zapewnia, że bus poruszał się jako pojazd uprzywilejowany, a funkcjonariusze profesjonalnie opatrzyli kierowcę, jeszcze przed przyjazdem karetki. Do zdarzenia doszło w Starowej Górze nieopodal Rzgowa (woj. łódzkie).

- Zaraz po stłuczce funkcjonariusze SOP wyszli z samochodu i udzielili pomocy kierowcy hyundaia, który miał rozcięte czoło; założyli mu opatrunek i bandaże - powiedział ppłk Bogusław Piórkowski, rzecznik prasowy SOP, w rozmowie z polsatnews.pl. 

 

Dodał, że służbowy bus, którym jechało "kilku" funkcjonariuszy, jest znacznie uszkodzony. Zapewnił też, że poruszał się jako pojazd uprzywilejowany - miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, ale nie był częścią kolumny. Nie było w nim także żadnego VIP-a, którego SOP miałby eskortować.

 

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku

 

Na miejscu wypadku przyjechały policja i pogotowie ratunkowe. - Załoga ambulansu zobaczyła, że pracownicy SOP profesjonalnie opatrzyli kierowcę auta - podkreślił ppłk Piórkowski.

 

Policja nadal prowadzi czynności wyjaśniające: przesłuchuje świadków, dokonuje oględzin i zbiera materiał dowodowy.

 

- Oczekujemy na informacje o stanie zdrowia osób przetransportowanych do szpitala. Od tego, na jak długo tam zostaną zależy, czy mamy do czynienia z kolizją albo wypadkiem - mówił dla polsatnews.pl nadkom. Adam Kolasa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

wka/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie