Pijany 18-latek wymusił pierwszeństwo. 7 osób rannych

Polska
Pijany 18-latek wymusił pierwszeństwo. 7 osób rannych
Google Street View

Odblokowany jest już ruch na drodze krajowej nr 11 w Tarnowskich Górach - podała policja. Nad ranem doszło tam do wypadku spowodowanego przez pijanego 18-latka, który wymusił pierwszeństwo przejazdu, doprowadzając do zderzenia z innym autem. Siedem osób zostało rannych.

Informację o odblokowaniu drogi przekazał rzecznik tarnogórskiej policji podkomisarz Damian Ciecierski.

 

Do wypadku doszło nad ranem na skrzyżowaniu dk 11, która na tym odcinku jest obwodnicą Tarnowskich Gór, z ul. Opatowicką. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 18-latek wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z Renault Scenic – powiedział podkom. Ciecierski.

 

W wypadku ucierpiało siedem osób - kierowca audi i trzy osoby, które jechały wraz z nim. Wśród nich są dwie 16-letnie dziewczyny. W renault, oprócz 63-letniego kierowcy, były jeszcze dwie osoby - 62-letnia kobieta i o rok starszy mężczyzna. Poszkodowani trafili do szpitala.

 

18-latek miał 1,2 promila alkoholu w organizmie

 

Po wypadku okazało się, że 18-letni sprawca wypadku, mieszkaniec Piekar Śląskich, był pijany, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po wypadku dk 11 była zablokowana przez kilka godzin, policja kierowała kierowców na objazdy.

 

Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, ale nie wiadomo jeszcze, czy 18-latek wjechał na czerwonym świetle, czy też o tej porze włączona była jeszcze sygnalizacja pulsacyjna, z migającym żółtym światłem. Niezależnie od tego, był zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej - zaznaczają policjanci.

jm/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze