Zabójstwo w szkole w Wawrze. Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B.

Polska
Zabójstwo w szkole w Wawrze. Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B.
Polsat News

- Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B. - przekazał rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski. W najbliższym czasie sąd zdecyduje, czy chłopak będzie odpowiadać jak dorosły w sprawie zabójstwa 16-letniego Kuby, do którego doszło w szkole w Wawrze.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe V Wydział Rodzinny i Nieletnich postanowił poddać obserwacji psychiatrycznej nieletniego Emila B., podejrzanego o zabójstwo kolegi w szkole w Wawrze

 

- Biegli zwrócili się do sądu i zasugerowali zasadność poddania Emila B. pogłębionej obserwacji psychiatrycznej - informował wówczas rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski.

 

"Opinia jest już w sądzie"

 

Jak przekazał w czwartek rzecznik, ta obserwacja psychiatryczna zakończyła się i niebawem sąd dla nieletnich zdecyduje, czy chłopak będzie odpowiadać jak dorosły w sprawie zabójstwa 16-letniego Kuby.

 

- Opinia jest już w sądzie. Nie ujawniamy jej treści. Planowane jest posiedzenie sądu w tej sprawie, ale jeszcze nie ma wyznaczonego terminu - powiedział w czwartek sędzia Marcin Kołakowski. Dodał, że w najbliższym czasie zostanie on wyznaczony.

 

Po tragedii, do której doszło w szkole w Wawrze kuratorium oświaty i ratusz przeprowadził kontrolę w placówce.

 

- Kontrola nie wykazała niczego niepokojącego. Szkoła w Wawrze będzie objęta programem antyprzemocowym, który wprowadzamy. Dla tej konkretnej szkoły ten program będzie specjalnie zastosowany - przekazała Ewa Rogala ze stołecznego ratusza.

 

W maju 15-letni Emil B. śmiertelnie ranił nożem 16-letniego Kubę w szkole. Raniony nożem nastolatek zmarł. Emil B. wciąż przebywa w schronisku dla nieletnich. Umieścił go tam praski sąd rodzinny.

 

W sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze oprócz Emila B. zatrzymano jeszcze czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach. "Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu" - informował wcześniej PAP Kołakowski.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie