Szwedzka policja ostrzega Polaków przed... Polakami

Świat
Szwedzka policja ostrzega Polaków przed... Polakami
Wikimedia Commons/Sundsvall

Szwedzka policja ostrzega Polaków mieszkających w tym kraju, przed oszustami posługującymi się językiem polskim, którzy okradają rodaków metodą "na policjanta".

Polacy mieszkający w Szwecji, coraz częściej padają ofiarami oszustwa "na policjanta". Według policji, oszustami są również Polacy, którzy w ten sposób okradają swoich rodaków.

 

Ponieważ proceder nasilił się w ostatnich miesiącach, szwedzka policja opublikowała w mediach społecznościowych ostrzeżenie przed oszustami. Komunikat jest w języku szwedzkim i polskim.

 

Ostrzegają przed przestępcami i zabierają kosztowności

 

Według policji, w oszustwa zamieszani są zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sposób działania przestępców jest bardzo prosty.

 

Złodzieje dzwonią do Polaków mieszkających w Szwecji i mówiąc po polsku, przekonują, że są z policji.

 

Po zdobyciu zaufania rozmówcy, oszuści ostrzegają przed grasującymi w danym regionie przestępcami i zachęcają, aby przechować kosztowności i pieniądze w "policyjnym depozycie", gdzie mają być bezpieczne.

 

Gdy ofiara da się nabrać i odda swoje kosztowności osobie podającej się za policjanta, kontakt się urywa.

 

 

Policja przestrzega, żeby nie rozmawiać z oszustami, a wszystkie tego typu przypadki zgłaszać służbom. "Poinformuj krewnych i znajomych, abyśmy mogli wspólnie położyć kres oszustwom!" - apeluje policja w komunikacie. 

dk/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie