Rzecznik PPL: poranna rotacja Warszawa - Londyn odwołana z powodu strajku pilotów British Airways

Polska
Rzecznik PPL: poranna rotacja Warszawa - Londyn odwołana z powodu strajku pilotów British Airways
PAP/EPA/WILL OLIVER

W związku ze strajkiem pilotów British Airways (BA) odwołano wtorkową poranną rotację o 10.50 na trasie Warszawa - Londyn - przekazał we wtorek rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL) Piotr Rudzki.

Rzecznik PPL poinformował, że w związku ze strajkiem, nie wiadomo jeszcze, czy odbędzie się planowana na ok. godz. 17 popołudniowa rotacja BA z Warszawy do Londynu.

 

Stowarzyszenie Pilotów Brytyjskich Linii Lotniczych (BALPA) poinformowało w poniedziałek, że strajk jest wynikiem niezadowolenia pilotów z warunków płacowych. Władze linii oświadczyły, że strajk jest nieuzasadniony, bowiem "oferta płacowa firmy jest uczciwa".

 

BALPA poinformowało, że piloci British Airways zamierzają w tym miesiącu strajkować jeszcze raz - 27 września.

 

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) bada sprawę rzetelnego informowania pasażerów o problemach. CAA przypomniał władzom British Airways o prawach klientów, podkreślając, że podczas strajków linie powinny zaoferować pasażerom zwrot kosztów za odwołane loty, alternatywne połączenia na porównywalnych warunkach lub nowy lot w późniejszym terminie.

 

British Airways pod koniec sierpnia informowały, że wprowadzane będą zmiany do rozkładu lotów. Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany był też leasing samolotów i załóg innych linii.

dc/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze