Wiozła trzyletnie dziecko mając 2,6 promila alkoholu. "Antywzór matczynej odpowiedzialności"

Polska
Wiozła trzyletnie dziecko mając 2,6 promila alkoholu. "Antywzór matczynej odpowiedzialności"
Pixabay/arembowski

Około 2,6 promila w wydychanym powietrzu miała 27-letnia mieszkanka gminy Łopuszno, która w aucie przewoziła swojego niespełna trzyletniego syna - poinformował w poniedziałek Artur Majchrzak z biura prasowego świętokrzyskiej policji. Postawę kobiety określono jako "antywzór matczynej odpowiedzialności'.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 15. Wówczas policjanci z Komisariatu Policji w Strawczynie, którzy pełnili służbę na terenie gminy Łopuszno, zauważyli jadące "wężykiem" osobowe audi.

 

- Mając podejrzenia, że będąca za kierownicą niemieckiego auta kobieta może być nietrzeźwa, funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do czynności i zatrzymali pojazd do kontroli. Już w pierwszych słowach podejrzenia mundurowych nabrały na sile, bowiem od kierującej wyczuli silną woń alkoholu - przekazał Majchrzak dodając, że po przebadaniu jej alkomatem urządzenie wykazało około 2,6 promila alkoholu.

 

- Niepokojące było również to, że w pojeździe przewożony był niespełna 3-letni chłopczyk, jak się później okazało syn 27-latki - powiedział Majchrzak.

 

Za swoje zachowanie 27-latka odpowie przed sądem. Kobiecie grozi kara do dwóch lat więzienia, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie