Poszczą w intencji jesiennych wyborów. "Wspieramy zwycięstwo dla Polski"

Polska
Poszczą w intencji jesiennych wyborów. "Wspieramy zwycięstwo dla Polski"
pixabay

- Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga - w homilii o. Jan Król. Akcję "Modlitwa i post" w intencji wyborów zainicjowano w niedzielę w Toruniu. Wszyscy, którzy popierają tę inicjatywę, powinni podjąć post o chlebie i wodzie w wybranym dniu do 13 października.

Na dzień rozpoczęcia akcji wybrano święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 8 września, a zakończenia - święto Matki Bożej Fatimskiej przypadające 13 października, kiedy odbędą się wybory do parlamentu. Inicjatorem jest kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem akcji o. Laskosz zachęcał w Radiu Maryja, aby w wybranym dniu podjąć post o chlebie i wodzie, a także pójść na mszę świętą, by komunię świętą ofiarować w intencji ojczyzny. - Sam Pan Jezus powiedział do apostołów, do uczniów, że są sprawy bardzo trudne, które można rozwiązywać modlitwą, postem - podkreślił.

 

Organizatorzy akcji proszą tych, którzy chcą wziąć udział w akcji, aby zgłaszali się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej do sanktuarium. Ma to służyć ustaleniu liczby uczestników intencji.

 

Ojciec Laskosz: "Tu chodzi o Polskę"

 

Podobna akcja została przeprowadzono przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - wtedy zgłosiło się ponad 10 tys. osób.

 

- To była rzesza ludzi, która przyczyniła się do tego, że Parlament Europejski wygląda tak, jak wygląda. (...) Ufam, że teraz będzie nas znacznie więcej, bo tu chodzi o Polskę, kraj, w którym żyjemy - powiedział o. Laskosz.

 

Do przyłączenia się do akcji zachęcał w niedzielę dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, informując, że ciągle można się zgłaszać do sanktuarium. - Wspieramy zwycięstwo dla Polski - mówił redemptorysta na antenie rozgłośni.

 

Na stronie Radia Maryja poinformowano, że chęć udziału w akcji zgłosiło dotychczas ponad 3 tys. osób.

 

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II jest prowadzone przez redemptorystów. Inicjatorem powstania tej świątyni był o. Tadeusz Rydzyk.

msl/hlk/ PAP, Radio Maryja
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie