Środki czystości nalewane do własnego pojemnika. Poznański startup stworzył eko automat

Technologie
Środki czystości nalewane do własnego pojemnika. Poznański startup stworzył eko automat
fuzyka.pl

- Ceny tych produktów nie będą różnić się od sklepowych, choć docelowo chcielibyśmy, aby stały się niższe. Taka opcja pojawi się w momencie stworzenia przez nas sieci eko nalewaków - mówi w rozmowie z polsatnews.pl Patryk Krawczyk z działu marketingu Cosmetomat. Innowacyjne urządzenie, umożliwiające zakupy środków czystości bez plastikowych opakowań, już w październiku stanie w Łodzi.

Cosmetomat to poznański startup pracujący nad wypuszczeniem serii automatów o tej samej nazwie do sprzedaży środków czystości niegenerujących jednorazowych plastikowych opakowań. Aby nabyć potrzebne produkty, wystarczy przyjść z własnym pojemnikiem, np. słoikiem i napełnić go w dystrybutorze. Na taki pomysł wpadli Bazyli Głowacki wraz z żoną, Moniką Ratajczak-Głowacką.

 

- Zamysł zrodził się pół roku temu, natomiast intensywne prace trwają od około dwóch miesięcy - opowiada Krawczyk.

 

Prototyp maszyny zaprezentowano w drugiej połowie sierpnia na pokazie próbnym w łódzkim wegetariańskim bistro TAKŻETEGO. Cieszył się on dużym zainteresowaniem.

 

 

Stacjonarnie w październiku

 

- Z Cosmetomatem pojawiliśmy się również w Aleksandrowie Łódzkim oraz podczas Kraków International Green Film Festiwal. 31 sierpnia byliśmy w poznańskim parku Wilsona podczas Dożynek Miejskich - informuje pracownik działu marketingu.

 

Pierwszy w Polsce stacjonarny, w pełni automatyczny, Cosmetomat stanie w łódzkim sklepie ekologicznym Na Gramy już w październiku.

 

Krawczyk zapowiada stopniowe rozszerzanie sieci eko nalewaków. Startup skupi się na Łodzi, a następnie na Poznaniu. Jednocześnie zaznacza, że wszystko dzieje się bardzo szybko, a firma wciąż pracuje nad udoskonalaniem maszyny.

 

"Dostajemy setki wiadomości"

 

- W ostatnich tygodniach dostajemy setki wiadomości od osób chcących posiadać Cosmetomat w swoim sklepie lub mieście. W przyszłym tygodniu uruchomimy zbiórkę crowdfoundingową na rozwój naszej działalności - mówi rozmówca polsatnews.pl.

 

Być może ekologiczną ideę zdecydują się wesprzeć samorządy.

 

- Mamy szereg propozycji w tym zakresie, choć na razie nie wiemy, czy jest to prawnie możliwe. Prowadzimy jednak działalność zarobkową -  wyjaśnił Krawczyk.

 

W duchu zero waste

 

Pomysłodawcy chcą, aby w Cosmetomatach pojawiały się ekologiczne środki czystości (płyny do prania i płukania, mycia szyb, podłóg, naczyń i powierzchni). Zapowiadają, że będą zachęcać sklepy i miejsca, w których zagoszczą maszyny, do wybrania takich produktów i poszerzania środowiskowej świadomości klientów.

ac/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie