Najstarszy koń w policji odchodzi na zasłużony odpoczynek. Hipol znalazł już nowy dom

Polska
Najstarszy koń w policji odchodzi na zasłużony odpoczynek. Hipol znalazł już nowy dom
KPP Tomaszów Mazowiecki

Po 23 latach służby w Zespole Konnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim w Smardzewicach, najstarszy koń służący w polskiej policji odszedł na zasłużoną emeryturę. Teraz będzie wypoczywał w "Zakątku Weteranów".

Po dwudziestu trzech latach służby, na miesiąc przed swoimi 27. urodzinami, w Zespole Konnym Ogniwa Ochronnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim w Smardzewicach, na zasłużoną emeryturę odszedł Hipol - najstarszy koń i jedyny ogier w polskiej policji.

 

Hipol jest koniem rasy wielkopolskiej, brał udział w licznych zabezpieczeniach imprez masowych i konkursach na terenie całego kraju.

 

Wykorzystywany był do patrolowania trudno dostępnych miejsc, w szczególności terenów leśnych w obrębie Zalewu Sulejowskiego i rzeki Pilicy. Jego ostatnim jeźdźcem była sierżant sztabowa Agnieszka Walczak, która na jego grzbiecie pełniła służbę przez ostatnie siedem lat.

 

Dobrze czuł się w swoim boksie i na padokach

 

KPP Tomaszów Mazowiecki

 

Hipol wraz z dotychczasową opiekunką i partnerką w służbie, 5 września 2019 roku odbył podróż do Gierłatowa koło Nekli (woj. wielkopolskie). Znajduje się tam "Zakątek Weteranów", w którym zamieszkują psy i konie, które ze względu na wiek lub stan zdrowia nie mogą dalej służyć w policji.

 

Stado weteranów - Rojbra, Diamanta, Delfina i Farysa, podobno bardzo dobrze przyjęło nowego kolegę. Hipol szybko zadomowił się też w nowym miejscu. Dobrze czuł się w swoim boksie i na padokach.

 

KPP Tomaszów Mazowiecki

 

Nowi opiekunowie mają świadomość jak trudne są takie rozstania zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt, dlatego zdążyli już kilkukrotnie powiadomić o poczynaniach Hipola jego dotychczasową partnerkę w służbie.

 

Sierżant sztabowa Walczak zapewnia, że nie zapomni o swoim przyjacielu i będzie robiła wszystko, by go jak najczęściej odwiedzać.  

dc/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie