"Nie mam ambicji zastępowania Morawieckiego, bo chciałbym, żeby to on był dalej szefem rządu"

Polska
"Nie mam ambicji zastępowania Morawieckiego, bo chciałbym, żeby to on był dalej szefem rządu"
PAP/Adam Warżawa

Nie mam ambicji zastępowania Mateusza Morawieckiego, chciałbym, żeby to on dalej był szefem rządu - powiedział PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Super Expressu", który ukaże się w sobotę. Ja na żadne funkcje nie poluję; stanowisko szefa partii w zupełności mi wystarczy - dodał.

Fragmenty wywiadu zostały opublikowane w piątek na stronie internetowej dziennika.

 

Prezes PiS podkreślił w rozmowie z "SE", że najlepiej odnajduje się w funkcji szefa partii. "Tu się najlepiej odnajduję. I nie mam ambicji zastępowania Mateusza Morawieckiego, bo chciałbym, żeby to on był dalej szefem rządu" – powiedział Kaczyński.

 

"Pan Mateusz Morawiecki jest świetnym premierem, wyjątkowo zdolnym człowiekiem obdarzonym nieprawdopodobną odpornością fizyczną i psychiczną. Wie pan, po naszej partii krąży taki żart: co by wyszło, gdyby ktoś mający brzydkie intencje naciął brzytwą rękę pana premiera? Przewody! (śmiech). Mateusz Morawiecki świetnie daje sobie radę w kontaktach międzynarodowych i nie ma żadnego powodu, żeby go zmieniać. Ja na żadne funkcje nie poluję. Stanowisko szefa partii w zupełności mi wystarczy, marzyłem o nim od młodzieńczych lat, nawet nie chcę mówić jak młodzieńczych" - dodał prezes PiS.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie