Zatrzymany za narkotyki. W domu miał towar wart 600 tys. zł

Polska

Policjanci z Namysłowa (woj. opolskie) zatrzymali 24-latka, podejrzanego o handel i posiadanie dużej ilości narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono ponad 6 kg amfetaminy, 2 kg marihuany i półtora tysiąca tabletek ecstasy. Zarekwirowane substancje kosztowałyby na czarnym rynku ponad pół miliona złotych.

Zatrzymany to mieszkaniec Dolnego Śląska, który miał rozprowadzać narkotyki w województwach opolskim, dolnośląskim i wielkopolskim. Był wcześniej karany za przestępstwa związane z narkotykami. Na jego trop policjanci trafili w wyniku wielotygodniowych działań operacyjnych.

 

Po zatrzymaniu podejrzanego przeszukano jego mieszkanie. Czarnorynkowa wartość znalezionych substancji psychotropowych wynosi około 600 tysięcy złotych.

 

Na kolejnym etapie śledztwa zatrzymano cztery osoby w wieku od 20 do 30 lat, którym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw opisanych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec zatrzymanych zastosowano dozór policyjny i poręczenia majątkowe.

 

Główny podejrzany decyzją sądu został już aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

 

Śledczy ustalają także pochodzenie narkotyków.

 

hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie