Stara latarnia runęła na 11-latków. Miasto skontroluje wszystkie słupy

Polska

W Tomaszowie Mazowieckim ważący kilkaset kilogramów słup nagle się złamał i runął wprost na 11-letnich chłopców. Zwołano sztab kryzysowy i zdecydowano o przeprowadzeniu kontroli wszystkich latarni w mieście, a jest ich ponad 6 tys.

Dwóch 11-latków jeździło na rowerze i hulajnodze na jednym z osiedli w Tomaszowie Mazowieckim. Kiedy jeden z nich delikatnie oparł się o latarnię, ta złamała się i runęła wprost na chłopców.


- Ona zaczęła skrzypieć i leciała w naszą stronę. Próbowałem ją jeszcze przytrzymać, ale nie udało się - opowiadał Polsat News Oliwer Józwik, jeden z poszkodowanych chłopców. Oliwer ma uraz nogi, jego kolega miał mniej szczęścia i doznał poważnego urazu głowy.


- Nie do uwierzenia taka sytuacja. Syn został opatrzony przez szpital, nogę miał zabandażowaną. Niestety sama musiałam jechać z nim do szpitala - relacjonowała Monika Borowczyk-Józwik.

 

"Latarnie wymieniamy sukcesywnie"


Natychmiast został zwołany sztab kryzysowy. Teraz na terenie całego Tomaszowa Mazowieckiego sprawdzane są latarnie.


- Ta latarnia, która się przewróciła, została przez spółdzielnię zakwalifikowana do drugiej grupy, czyli niewymagającej pilnej interwencji. Te, które wymagały pilnej, zostały wymienione już w kwietniu. Wszystkie latarnie wymieniamy sukcesywnie ze względu na ograniczenia budżetowe - tłumaczyła Joanna Budyn, rzecznik Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.


Latarnia, która przewróciła się na chłopców została postawiona na początku lat 80., czyli podczas budowy osiedla.

prz/luq/ Polsat News, polsatnews.pl, Fot. Tomaszowski Informator Tygodniowy

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze