Proces w sprawie gwałtów na trzech dziewczynkach z Krapkowic

Polska
Proces w sprawie gwałtów na trzech dziewczynkach z Krapkowic
Polsat News

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 36-letniej Katarzyny K., jej 62-letniego ojca Artura M. i 47-letniego partnera Janusza Cz. Cała trójka jest oskarżona m.in. o gwałty na trzech małoletnich dziewczynkach - córkach Katarzyny K.

Ze względu na charakter sprawy proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Pokrzywdzone są trzy dziewczynki, które w momencie popełnienia czynów objętych aktem oskarżenia miały od 5 do 11 lat. Na ławie oskarżonych zasiedli ich matka, dziadek i partner matki.

 

Według śledczych, mieszkające pod jednym dachem z oprawcami dzieci były zaniedbane. Często widziano je głodne, kiedy wałęsały się po ulicach rodzinnych Krapkowic. Podsądni w latach 2016-2018 mieli się wielokrotnie dopuszczać wobec dzieci przemocy seksualnej. W zbrodniach pedofilskich wobec własnych córek aktywny udział miała brać także ich matka.

 

Dzieci odebrano rodzinie w 2018 roku. W rodzinie zastępczej zauważono ich dziwne zachowania. Dopiero wówczas ujawniono rodzinną tajemnicę. By oszczędzić pokrzywdzonym powtórnego składania zeznań o wydarzeniach sprzed kilku lat, ich rozmowy z psychologami i seksuologami nagrano w celu odtworzenia podczas procesu.

 

Za zarzucane trojgu dorosłym czyny grozi wieloletnie więzienie.

jm/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie